Fiberoptisk kabel

RS Components tilbyder et bredt udvalg af fiberoptisk kabel artikler samt andre elektronikkomponenter og tilbehør indenfor branchen. Med vores konkurrencedygtige priser, industri-godkendte produkter og det høje niveau af kundeservice som vi har bygget vores omdømme på, er det intet under at vi er verdenskendte for at være en af de bedste, når det kommer til levering af fiberoptisk kabel, dropkabel og fiberoptisk kabel produkter. Udover vores fiberoptisk kabel produktsortiment, har vi et supplerende udvalg af andre nyttige og essentielle produkter i vores el, automation og kabler sortiment, inklusiv tilbehør og artikler i belysning og el-materiel. Alle disse lever selvfølgelig op til vores høje standarder for hurtig og effektiv levering. Hvis du skulle have brug for nogen form for hjælp med din ordre, kan vi tilbyde online ekspertrådgivning fra erfarne teknikere.

...
Read more Se mindre

Filtre

Viser 1 - 13 af 13 produkter
Resultater pr. side
Beskrivelse Pris Længde Udbredelsesform Termineret/utermineret Konnektor A Konnektor B Lederdiameter Antal ledere Kappefarve Kabelopbygning Datahastighed Fibertype IP-kode
RS-varenummer 122-5292
Producentens varenummer2061980-2
kr 964,72
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
2m Single-mode Termineret - - 9/125µm - Sort - - - IP65, IP67
RS-varenummer 122-5293
Producentens varenummer2061980-3
kr 953,56
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
3m Single-mode Termineret - - 9/125µm - Sort - - - IP65, IP67
RS-varenummer 122-5294
Producentens varenummer2061980-5
kr 1.071,52
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
5m Single-mode Termineret - - 9/125µm - Sort - - - IP65, IP67
RS-varenummer 622-6371
Producentens varenummer5349565-3
kr 677,24
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
3m OM2 Multi-mode Termineret SC SC 50/125µm - Orange - - OM2 -
RS-varenummer 622-6438
Producentens varenummer6206613-2
kr 773,29
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
2m OM1 Multi-mode Termineret MTRJ MTRJ 62.5/125µm - Grå - - OM1 -
RS-varenummer 161-5474
Producentens varenummer1-2061980-0
kr 931,48
(i en pose á 6)
Enheder
10m Single-mode Termineret - - 9/125µm - Sort - - - IP65, IP67
RS-varenummer 161-5475
Producentens varenummer2061980-5
kr 974,078
(i en pose á 6)
Enheder
5m Single-mode Termineret - - 9/125µm - Sort - - - IP65, IP67
RS-varenummer 122-5291
Producentens varenummer2061980-1
kr 952,04
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
1m Single-mode Termineret - - 9/125µm - Sort - - - IP65, IP67
RS-varenummer 164-7493
Producentens varenummer5349569-2
kr 41,635
(i en pose á 6)
Enheder
1m OM2 Multi-mode Termineret ST Kabelsløjfe 50/125µm - Grøn - - OM2 -
RS-varenummer 164-7508
Producentens varenummer6206613-2
kr 668,257
(i en pose á 6)
Enheder
2m OM1 Multi-mode Termineret MTRJ MTRJ 62.5/125µm - Grå - - OM1 -
RS-varenummer 162-1689
Producentens varenummer5349565-3
kr 412,903
(i en pose á 6)
Enheder
3m OM2 Multi-mode Termineret SC SC 50/125µm - Orange - - OM2 -
RS-varenummer 122-5297
Producentens varenummer9-2061980-9
kr 2.238,12
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
100m Single-mode Termineret - - 9/125µm - Sort - - - IP65, IP67
RS-varenummer 122-5286
Producentens varenummer1-2061980-0
kr 1.311,99
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
10m Single-mode Termineret - - 9/125µm - Sort - - - IP65, IP67