Fibertestere

RS Components garanterer, at når vores virksomhedskunder bestiller online, er de sikre på at de får produkter af den højeste kvalitet, som overholder alle sikkerhedsstandarder - vores omdømme er bygget på god kundeservice. Vores udvalg af Fiberoptisk testudstyr komponenter samt Datakabel- og netværks testudstyr og Test- og måleudstyr varer er et af de bedste indenfor branchen. Vi har en super effektiv leveringsservice som sørger for at du får dine Fiberoptisk testudstyr produkter, når du har brug for dem. Vores hjemmeside er hurtig og nem at anvende. Sorter din søgning efter Greenlee, JDSU eller enhver anden Fiberoptisk testudstyr producent, og dine søgeresultater vil blive præsenteret alt efter mærke, producent og lagerstatus- eller alfabetisk. Virksomhedskunder som har åbnet en konto hos os kan drage fordel af dag-til-dag levering på Fiberoptisk testudstyr varer. Vi stiler efter at sikre os at alle vores Fiberoptisk testudstyr produkter er af højeste kvalitet og overholder alle sikkerhedsstandarder så du kan føle dig sikker, når du handler med os. Vi tilbyder en detaljeret teknisk oversigt på alle Datakabel- og netværks testudstyrs produkter, og vi supporterer dig med dygtige teknikere som giver gode råd og information. Husk at hvis du køber ind i store partier og bruger mere end 10.000 kr, kan du nyde godt af vores fleksible priser og rabatter, som kan tilpasses til dit budget. RS Components tilbyder desuden et endnu bredere udvalg af produkter i vores IT, måle-, test- og sikkerhedsudstyr produktsortiment, sideløbende med de mange varianter af elektriske og industrielle produkter der findes i Fiberoptisk testudstyr. For at se det komplette udvalg af IT, måle-, test- og sikkerhedsudstyr produkter, inklusive Test- og måleudstyr og andre Datakabel- og netværks testudstyr komponenter, kan du bare browse igennem vores hjemmeside, anvende søgefunktionen eller kontakte en af vores tekniske rådgivere.

...
Read more Se mindre

Filtre

Viser 1 - 12 af 12 produkter
Resultater pr. side
Beskrivelse Pris Kabeltype Udstyrstype Konnektor type Bølgelængder Opløsning Interfacetype Effektmåling maks. Forstørrelse Drift prøveafstand Batteritype Batteritid Strømforsyning Inkluderer Bredde
RS-varenummer 540-8308
Producentens varenummerVISIFAULT
kr 3.009,00
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Single mode og multimode Fiberoptisk locator Enkel port 650nm - - - - 3 km, 4 km AA 80 h Batteri Visuel fejlfinder 37mm
RS-varenummer 661-9032
Producentens varenummerSFSINGLEMODESOURCE
kr 16.978,00
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Single mode Fiberoptisk sæt Fast SC 1310nm 0,01 dB USB +10dBm - - AA 30 h Batteri AA-batteri x 2, engelsksproget brugsanvisning 41mm
RS-varenummer 661-9041
Producentens varenummerFTK2000
kr 24.309,00
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Single mode Fiberoptisk sæt - 1310 nm, 1550 nm 0,01 dB USB +10dBm - - AA 50 h Batteri 1310 og 1550 kilde, etui, effektmåler 39mm
RS-varenummer 123-6403
Producentens varenummerFI-525
kr 18.441,00
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Single mode og multimode Fiberinspektionsskop FC-port, LC-stik, LC-port, SC, ST - - - - 200 - NiMH 2 t Batteri, lysnet Lysnetadapter/batterilader, rensesæt, FC-port, fiberprøvespids og display, LC-port, prøvespids-adapterspidser (1,5 mm spidssæt), prøvespids-adapterspidser (SC og universal 2,5 mm patchkabelspids), prøvespids-adapterspidser (ST), blød bæretaske -
RS-varenummer 123-6402
Producentens varenummerFI-500
kr 16.836,00
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Single mode og multimode Fiberinspektionsskop FC-port, LC-stik, LC-port, SC, ST - - - - 200 - NiMH 2 t Batteri, lysnet Lysnetadapter/batterilader, FC-port, fiberprøvespids og display, LC-port, prøvespids-adapterspidser (1,5 mm spidssæt), prøvespids-adapterspidser (SC og universal 2,5 mm patchkabelspids), prøvespids-adapterspidser (ST), blød bæretaske 44mm
RS-varenummer 123-6405
Producentens varenummerFTK1475
kr 59.310,00
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Single mode og multimode Fiberinspektionsskop FC-port, LC-stik, LC-port, SC, ST - - - - 200 - NiMH 2 t Batteri, lysnet Ac-adapter/batterioplader, FC-port, fiberprøvespids og display, LC-port, probe-adapterspidser (1,5 mm spidssæt), probe-adapterspidser (SC og universal 2,5 mm patchkabelspids), probe-adapterspidser (ST), blød bæretaske 44mm
RS-varenummer 661-9023
Producentens varenummerSFPOWERMETER
kr 9.474,00
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
- Wattmeter Fast SC 850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1490 nm, 1550 nm, 1625 nm 0,01 dB USB +10dBm - - AA 50 h Batteri Hus, SC adapter 39mm
RS-varenummer 661-9048
Producentens varenummerFTK1000
kr 16.209,00
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Multimode Fiberoptisk sæt - 850 nm, 1300 nm 0,01 dB USB +10dBm - - AA 50 h Batteri 850 og 1300 kilde, etui, effektmåler 39mm
RS-varenummer 745-7576
Producentens varenummerFQM-100-M-VFL
kr 19.845,00
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Multimode Fiberoptisk sæt SC 850nm - - - - 1.5km AA 1500 tester Batteri Hus, SC/LC testreferenceledning, SC/SC testreferenceledning, visuel fejlfinder -
RS-varenummer 745-7567
Producentens varenummerFPM-100-M
kr 13.805,00
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Multimode Fiberoptisk sæt SC 850nm - - - 200 1.5km AA x 2 1500 tester Batteri Hus, LC adapter -
RS-varenummer 123-6397
Producentens varenummerFQM-SFP-M
kr 34.605,00
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Multimode Fiberoptisk locator SC, UPC-polering 850nm - - - - 1m AA 1500 tester Batteri (2) batteri, lynvejledning på 4 sprog, transportkuffert, multimode fiberfejlfinder, sikkerhedsbrugsanvisning, SC-adapter, udskiftelig SC-adapter til at skrue på, SimpliFiber Pro optisk effektmåler, UPC-UPC 2 meter patchkabel 38mm
RS-varenummer 123-6404
Producentens varenummerFTK1375
kr 39.144,00
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Single mode og multimode Fiberinspektionsskop FC-port, LC-stik, LC-port, SC, ST - - - - 200 - NiMH 2 t Batteri, lysnet Ac-adapter/batterioplader, FC-port, fiberprøvespids og display, LC-port, probe-adapterspidser (1,5 mm spidssæt), probe-adapterspidser (SC og universal 2,5 mm patchkabelspids), probe-adapterspidser (ST), blød bæretaske 44mm