Varenummer
Elektronikkomponenter, strømforsyning og konnektorer
El, automation og kabler
Mekaniske produkter og værktøj
IT, måle-, test- og sikkerhedsudstyr

Fluke Networks, Fibertester FTK2000 Fiberoptisk testsæt, Single mode 1310 nm, 1550 nm

RS-varenummer:
661-9041
Producentens varenummer:
FTK2000
Fabrikant:
Fluke Networks
Fluke Networks

5 lager til levering inden for 4 arbejdsdag(e)
Add to Basket
Enheder

Dag til dag levering ikke mulig

Tilføjet

Pris (Leveres Pr. stk.)

kr 24.309,00

(ekskl. moms)

kr 30.386,25

(inkl. moms)

EnhederPr stk.
1 +kr 24.309,00
RS-varenummer:
661-9041
Producentens varenummer:
FTK2000
Fabrikant:
Fluke Networks
COO (Country of Origin):
US

Lovgivning og oprindelsesland

COO (Country of Origin):
US

Generel produktinformation

Fluke Networks fiberoptisk testudstyr



Egenskaber og fordele



Anvendelsesområder



Certifikater




Egenskaber

AttributeValue
KabeltypeSingle mode
UdstyrstypeFiberoptisk testsæt
Bølgelængder1310 nm, 1550 nm
Opløsning0,01 dB
InterfacetypeUSB
Effektmåling maks.+10dBm
BatteritypeAA
Batteritid50 h
StrømforsyningBatteri
Inkluderer1310 og 1550 kilde, etui, effektmåler
Modelnr. pFTK2000
Højde165mm
Driftstemperatur min.-10°C
Længde80mm
Bredde39mm
Driftstemperatur maks.+50°C
Udgangseffekt min.-7dBm
Vægt325g
5 lager til levering inden for 4 arbejdsdag(e)
Add to Basket
Enheder

Dag til dag levering ikke mulig

Tilføjet

Pris (Leveres Pr. stk.)

kr 24.309,00

(ekskl. moms)

kr 30.386,25

(inkl. moms)

EnhederPr stk.
1 +kr 24.309,00