RS PRO ISO-standardcylinder RS PRO-serien, boring: 80mm 200 mm, Dobbeltvirkende
- RS-varenummer:
- 727-220
- Brand:
- RS PRO
STANDARD BILLEDE, SE DATABLAD
Indhold (1 enhed)*
Kr. 1.950,88
(ekskl. moms)
Kr. 2.438,60
(inkl. moms)
GRATIS levering for online ordrer over 600,00 kr.
På lager
- 1 enhed(er) klar til afsendelse fra et alternativt lager
Har du brug for mere? Indtast den mængde, du har brug for, og klik på "Tjek leveringsdatoer"
Enheder | Per stk. |
|---|---|
| 1 + | Kr. 1.950,88 |
*Vejledende pris
- RS-varenummer:
- 727-220
- Brand:
- RS PRO
Egenskaber
Tekniske referencer
Lovgivning og oprindelsesland
Generel produktinformation
Find lignende produkter ved at vælge én eller flere attributter.
Vælg alle | Attribut | Værdi |
|---|---|---|
| Brand | RS PRO | |
| Serie | RS PRO | |
| Produkttype | ISO-standardcylinder | |
| Koblingsfunktion | Dobbeltvirkende | |
| Borehulsdiameter | 80mm | |
| Monteringstype | Skrueterminal | |
| Støddæmpningstype | Magnetisk | |
| Husmateriale | Aluminium | |
| Slaglængde | 200mm | |
| Længde | 214mm | |
| Driftstryk maks. | 10 bar | |
| Køn på stempelstang | Stik | |
| Gevindstandard på stempelstang | Metrisk | |
| Gevindstørrelse på stempelstang | M20 x 1.5 | |
| Stangtype | Stempel | |
| Min. driftstemperatur | -20°C | |
| Driftstemperatur maks. | 80°C | |
| Højde | 94mm | |
| Bredde | 94mm | |
| Standarder/godkendelser | ISO 15552, ISO 6431 | |
| Vælg alle | ||
|---|---|---|
Brand RS PRO | ||
Serie RS PRO | ||
Produkttype ISO-standardcylinder | ||
Koblingsfunktion Dobbeltvirkende | ||
Borehulsdiameter 80mm | ||
Monteringstype Skrueterminal | ||
Støddæmpningstype Magnetisk | ||
Husmateriale Aluminium | ||
Slaglængde 200mm | ||
Længde 214mm | ||
Driftstryk maks. 10 bar | ||
Køn på stempelstang Stik | ||
Gevindstandard på stempelstang Metrisk | ||
Gevindstørrelse på stempelstang M20 x 1.5 | ||
Stangtype Stempel | ||
Min. driftstemperatur -20°C | ||
Driftstemperatur maks. 80°C | ||
Højde 94mm | ||
Bredde 94mm | ||
Standarder/godkendelser ISO 15552, ISO 6431 | ||
RoHS Status: Undtaget
- COO (Country of Origin):
- IT
RS PRO 80 mm ISO-standardcylinder, aluminiumshus
RS PRO ISO-standardcylinder er designet til robuste industrielle anvendelser, der kræver præcis lineær bevægelse. Med en hulstørrelse på 80 mm og en slaglængde på 200 mm er denne dobbeltvirkende cylinder ideel til opgaver, der kræver høj effektivitet og pålidelighed. Dens aluminiumshus sikrer holdbarhed, samtidig med at den opretholder en letvægtsstruktur, hvilket gør den velegnet til forskellige automatiseringssystemer.
Egenskaber og fordele
Dobbeltvirkende: Giver kontrolleret bevægelse i begge retninger, hvilket forbedrer driftseffektiviteten
Aluminiumshus: Giver en let, men holdbar konstruktion, der reducerer slid
Magnetisk dæmpning: Sikrer jævn drift og reducerer stød i slutningen af slaget
Maks. driftstryk på 10 bar: Understøtter anvendelser med højt tryk, hvilket sikrer alsidighed
Temperaturområde -20 °C til 80 °C: Velegnet til forskellige miljøforhold
Skruemonteringstype: letter nem og sikker installation
Han-stempelstang med M20 x 1,5 gevind: Sikrer kompatibilitet med standardfittings
Aluminiumshus: Giver en let, men holdbar konstruktion, der reducerer slid
Magnetisk dæmpning: Sikrer jævn drift og reducerer stød i slutningen af slaget
Maks. driftstryk på 10 bar: Understøtter anvendelser med højt tryk, hvilket sikrer alsidighed
Temperaturområde -20 °C til 80 °C: Velegnet til forskellige miljøforhold
Skruemonteringstype: letter nem og sikker installation
Han-stempelstang med M20 x 1,5 gevind: Sikrer kompatibilitet med standardfittings
Anvendelser
Automatiserede produktionssystemer
Materialehåndteringsudstyr
Pneumatiske styresystemer
Materialehåndteringsudstyr
Pneumatiske styresystemer
Hvorfor RS PRO?
RS PRO er RS' eget mærke, der tilbyder produkter og løsninger i professionel kvalitet på tværs af alle brancher og teknologier. Vores produktsortiment er grundigt testet, inspiceret og revideret iht. krævende internationale standarder for at give dig kvalitet i industriel kvalitet til den rigtige pris. Gør RS PRO til dit smarte valg.
Relaterede links
- RS PRO ISO-standardcylinder RS PRO-serien Dobbeltvirkende
- RS PRO ISO-standardcylinder RS PRO-serien Dobbeltvirkende
- RS PRO ISO-standardcylinder RS PRO-serien Dobbeltvirkende
- Festo ISO-standardcylinder boring: 80mm 200 mm, Dobbeltvirkende
- RS PRO ISO-standardcylinder RS PRO-serien Dobbeltvirkende
- RS PRO ISO-standardcylinder RS PRO-serien Dobbeltvirkende
- RS PRO ISO-standardcylinder RS PRO-serien Dobbeltvirkende
- RS PRO ISO-standardcylinder 200 mm, Dobbeltvirkende
