RS PRO 30 W 12V dc AC/DC-adapter, 1 Udgange, 2.5 mm Positiv midterkontakt, Storbritannien 2 A, Strømforsyning
- RS-varenummer:
- 304-003
- Brand:
- RS PRO
Indhold (1 enhed)*
Kr. 128,43
(ekskl. moms)
Kr. 160,54
(inkl. moms)
GRATIS levering for online ordrer over 600,00 kr.
Begrænset lager
- 36 tilbage, klar til afsendelse
- Plus 628 enhed(er) klar til afsendelse fra et alternativt lager
Har du brug for mere? Indtast den mængde, du har brug for, og klik på "Tjek leveringsdatoer"
Enheder | Per stk. |
|---|---|
| 1 + | Kr. 128,43 |
*Vejledende pris
- RS-varenummer:
- 304-003
- Brand:
- RS PRO
Egenskaber
Tekniske referencer
Lovgivning og oprindelsesland
Generel produktinformation
Find lignende produkter ved at vælge én eller flere attributter.
Vælg alle | Attribut | Værdi |
|---|---|---|
| Brand | RS PRO | |
| Undertype | Strømforsyning | |
| Produkttype | AC/DC-adapter | |
| Stiktype | Storbritannien | |
| Udgangsspænding | 12V dc | |
| Effekt | 30W | |
| Udgangskonnektortype | 2.5 mm Positiv midterkontakt | |
| Kabellængde | 1.5m | |
| Antal udgange | 1 | |
| Indgangskonnektortype | Globale udskiftelige hoveder | |
| Min. driftstemperatur | 0°C | |
| Adapterstrøm | 2A | |
| Driftstemperatur maks. | 40°C | |
| Længde | 71.2mm | |
| Standarder/godkendelser | UKCA, UK, RCM, CE | |
| Bredde | 43.2mm | |
| Dybde | 30.5mm | |
| Maks. indgangsspænding | 264V ac | |
| Effektivitet | 86% | |
| Belastningstest | ±5 % | |
| Serie | RS PRO | |
| Niveau for energieffektivitet | VI | |
| Min. indgangsspænding | 90V ac | |
| Vælg alle | ||
|---|---|---|
Brand RS PRO | ||
Undertype Strømforsyning | ||
Produkttype AC/DC-adapter | ||
Stiktype Storbritannien | ||
Udgangsspænding 12V dc | ||
Effekt 30W | ||
Udgangskonnektortype 2.5 mm Positiv midterkontakt | ||
Kabellængde 1.5m | ||
Antal udgange 1 | ||
Indgangskonnektortype Globale udskiftelige hoveder | ||
Min. driftstemperatur 0°C | ||
Adapterstrøm 2A | ||
Driftstemperatur maks. 40°C | ||
Længde 71.2mm | ||
Standarder/godkendelser UKCA, UK, RCM, CE | ||
Bredde 43.2mm | ||
Dybde 30.5mm | ||
Maks. indgangsspænding 264V ac | ||
Effektivitet 86% | ||
Belastningstest ±5 % | ||
Serie RS PRO | ||
Niveau for energieffektivitet VI | ||
Min. indgangsspænding 90V ac | ||
- COO (Country of Origin):
- CN
RS PRO AC/DC-adapter, 30 W, plug-in-adapter
RS PRO AC/DC-adapteren er en alsidig strømforsyningsadapter, der er designet til en række elektroniske enheder. Med en nominel effekt på 30 W konverterer den effektivt vekselstrøm til jævnstrøm, hvilket gør den velegnet til brug i forskellige anvendelser. Dens udskiftelige AC-hoveder og overensstemmelse med flere internationale standarder sikrer kompatibilitet og pålidelighed.
Egenskaber og fordele
Udskiftelige AC-hoveder: Giver fleksibilitet til brug i forskellige regioner med AUS-, EU-, UK- og USA-stiktyper
DOE niveau VI-effektivitet: Sikrer høj energieffektivitet, hvilket reducerer energiforbruget og driftsomkostningerne
Beskyttelse mod overstrøm: Beskytter tilsluttede enheder mod skader pga. for stor strøm
Kortslutningsbeskyttelse: Forhindrer potentielle skader ved automatisk at afbryde strømmen under en kortslutning
RoHS-overensstemmelse: Opfylder miljøstandarder, der sikrer sikker og miljøvenlig brug
1 års garanti: Giver ro i sindet med pålidelig support og service
EN62368-godkendt: Certificeret til sikkerhed i audio-/video-, informations- og kommunikationsteknologiudstyr
Anvendelsesområder
Forbrugselektronik
Kontorudstyr
Telekommunikation
Yderligere oplysninger
Standarder opfyldt: EN55032, EN55035, FCC del 15 klasse B, GS/TUV EN62368-1, RoHS, SAA AS/NZ62368-1, UL/CUL 62368-1
MTBF: 50.000 timer, hvilket angiver høj pålidelighed og lang levetid
Energieffektivitetsniveau: VI, der sikrer overholdelse af strenge standarder for energibesparelse
Hvorfor RS PRO?
RS PRO er RS' eget mærke, der tilbyder produkter og løsninger i professionel kvalitet på tværs af alle brancher og teknologier. Vores produktsortiment er grundigt testet, inspiceret og revideret iht. krævende internationale standarder for at give dig kvalitet i industriel kvalitet til den rigtige pris. Gør RS PRO til dit smarte valg.
Relaterede links
- RS PRO 12 W 12V dc AC/DC-adapter 2.1 mm Positiv midterkontakt AC/DC-driver
- RS PRO 36 W 12V dc AC/DC-adapter 2.5 x 5.5 mm Positiv midterkontakt Strømforsyning
- RS PRO 30 W 12V dc AC/DC-adapter 2.5 mm Positiv midterkontakt Switch-mode strømforsyning
- RS PRO 10 W 5V dc AC/DC-adapter 2.1 mm Positiv midterkontakt, Storbritannien 2 A
- EOS 45 W 12V dc AC/DC-adapter 2.54 x 5.49 mm Positiv midterkontakt 3.75 A, AC/DC-driver Strømforsyninger
- RS PRO 50 W 12V dc AC/DC-adapter 2.1 x 5.5 mm Positiv midterkontakt AC/DC-driver Strømforsyninger
- RS PRO 30 W 12V dc AC/DC-adapter 2.1 x 5.5 mm Positiv midterkontakt AC/DC-driver Strømforsyninger
- RS PRO 12 W 9V dc AC/DC-adapter 2.1 mm Positiv midterkontakt AC/DC-driver
