Fluke Networks

Netværk - test og måling

Kategorier

Viser 1 - 20 af 77 produkter
Sammenlign valgte 0/8
Vis som:
Pris
(Viste pris er ekskl. moms)
Beskrivelse
Produktdata
  • kr 15.843,00(Leveres Pr. stk.)
Fluke Networks Netværkskabeltester, Kabeltester, CableIQ
  • UdstyrstypeKabeltester
  • ToneJa
  • StrømforsyningBatteri
  • BatteritypeAA
  • Batteritid20 t
Se lignende produkter i Netværkstestere
  • kr 7.205,00(Pr. Kit)
Fluke Networks Netværkskabeltester, Kabeltester, Koaksial, RJ11, RJ45, MICROSCANNER 2-SÆT
  • UdstyrstypeKabeltester
  • Konnektor typeKoaksial, RJ11, RJ45
  • ToneJa
  • StrømforsyningBatteri
  • BatteritypeAA
Se lignende produkter i Netværkstestere
  • kr 4.338,00(Leveres Pr. stk.)
Fluke Networks Netværkskabeltester, Kabeltester, Koaksial, RJ11, RJ45, MICROSCANNER 2
  • UdstyrstypeKabeltester
  • Konnektor typeKoaksial, RJ11, RJ45
  • ToneJa
  • StrømforsyningBatteri
  • BatteritypeAA
Se lignende produkter i Netværkstestere
  • kr 2.934,00(Leveres Pr. stk.)
Fluke Networks, Fibertester VISIFAULT Fiberoptisk locator, Single mode og multimode 650nm
  • KabeltypeSingle mode og multimode
  • UdstyrstypeFiberoptisk locator
  • Konnektor typeEnkel port
  • Bølgelængder650nm
  • Drift prøveafstand3 km, 4 km
Se lignende produkter i Fibertestere
  • kr 11.132,00(Leveres Pr. stk.)
Fluke Networks Netværkskabeltester, Kabeltester, Koaksial, CableIQ
  • UdstyrstypeKabeltester
  • Konnektor typeKoaksial,
  • ToneJa
  • StrømforsyningBatteri
  • BatteritypeAA
Se lignende produkter i Netværkstestere
  • kr 1.180,00(Leveres Pr. stk.)
Fluke Networks Netværkskabeltester, Kabeltester, RJ11, RJ45, MICROMAPPER
  • UdstyrstypeKabeltester
  • Konnektor typeRJ11, RJ45
  • ToneJa
  • StrømforsyningBatteri
  • BatteritypeAAA
Se lignende produkter i Netværkstestere
  • kr 1.456,00(Leveres Pr. stk.)
Fluke Networks IntelliTone LAN testudstyr for Kabelgennemgang
  • ToneJa
  • StrømforsyningBatteri
  • BatteritypePP3
  • Batteritid20 t
  • Dimensioner141 x 75 x 32 (Toner) mm, 222 x 48 x 32 (Probe) mm
Se lignende produkter i Netværkstestere
  • kr 16.567,00(Leveres Pr. stk.)
Fluke Networks, Fibertester SimpliFiber Pro Fiberoptisk sæt, Single mode 1310nm
  • KabeltypeSingle mode
  • UdstyrstypeFiberoptisk sæt
  • Konnektor typeFast SC
  • Bølgelængder1310nm
  • Opløsning0,01 dB
Se lignende produkter i Fibertestere
  • kr 545,00(Leveres Pr. stk.)
Fluke Networks Tilbehør til LAN-testudstyr CableIQ™ Speaker Wire Adapter for CableQ kvalifikationstester
  • TilbehørstypeHøjttalerledning adapter
  • Til brug sammen medCableIQ-kvalifikationstester
  • Modelnr. pKabeladapter til CableIQ™ højttaler
Se lignende produkter i Netværk - test og måling - tilbehør
  • kr 12.304,00(Leveres Pr. stk.)
Fluke Networks Netværkskabeltester, Kabeltester, Koaksial, CableIQ™ Residential Qualifier Kit
  • UdstyrstypeKabeltester
  • Konnektor typeKoaksial,
  • ToneJa
  • StrømforsyningBatteri
  • BatteritypeAA
Se lignende produkter i Netværkstestere
  • kr 23.720,00(Leveres Pr. stk.)
Fluke Networks, Fibertester FTK2000 Fiberoptisk sæt, Single mode 1310 nm, 1550 nm
  • KabeltypeSingle mode
  • UdstyrstypeFiberoptisk sæt
  • Bølgelængder1310 nm, 1550 nm
  • Opløsning0,01 dB
  • InterfacetypeUSB
Se lignende produkter i Fibertestere
  • kr 17.135,00(Leveres Pr. stk.)
Fluke Networks, Fibertester FI-525 Fiberinspektionsskop, Single mode og multimode
  • KabeltypeSingle mode og multimode
  • UdstyrstypeFiberinspektionsskop
  • Konnektor typeFC-port, LC-port, LC-stik, SC, ST
  • Forstørrelse200
  • BatteritypeNiMH
Se lignende produkter i Fibertestere
  • kr 1.157,00(Leveres Pr. stk.)
  • kr 57.862,00(Leveres Pr. stk.)
Fluke Networks, Fibertester FTK1475 Fiberinspektionsskop, Single mode og multimode
  • KabeltypeSingle mode og multimode
  • UdstyrstypeFiberinspektionsskop
  • Konnektor typeFC-port, LC-port, LC-stik, SC, ST
  • Forstørrelse200
  • BatteritypeNiMH
Se lignende produkter i Fibertestere
  • kr 15.641,00(Leveres Pr. stk.)
Fluke Networks, Fibertester FI-500 Fiberinspektionsskop, Single mode og multimode
  • KabeltypeSingle mode og multimode
  • UdstyrstypeFiberinspektionsskop
  • Konnektor typeFC-port, LC-port, LC-stik, SC, ST
  • Forstørrelse200
  • BatteritypeNiMH
Se lignende produkter i Fibertestere
  • kr 9.243,00(Leveres Pr. stk.)
Fluke Networks, Fibertester SimpliFiber Pro Wattmeter 850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1490 nm, 1550 nm, 1625 nm
  • UdstyrstypeWattmeter
  • Konnektor typeFast SC
  • Bølgelængder850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1490 nm, 1550 nm, 1625 nm
  • Opløsning0,01 dB
  • InterfacetypeUSB
Se lignende produkter i Fibertestere
  • kr 440,00(Leveres Pr. stk.)
Fluke Networks Tilbehør til LAN-testudstyr CableIQ™ RJ45/11 Modular Adapter for CableQ kvalifikationstester
  • TilbehørstypeRJ45/11 modulær adapter
  • Til brug sammen medCableIQ-kvalifikationstester
  • Modelnr. pCableIQ™ RJ45/11 modulær adapter
Se lignende produkter i Netværk - test og måling - tilbehør
  • kr 15.813,00(Leveres Pr. stk.)
Fluke Networks, Fibertester FiberMaster Fiberoptisk sæt, Multimode 850 nm, 1300 nm
  • KabeltypeMultimode
  • UdstyrstypeFiberoptisk sæt
  • Bølgelængder850 nm, 1300 nm
  • Opløsning0,01 dB
  • InterfacetypeUSB
Se lignende produkter i Fibertestere
  • kr 1.172,00(Leveres Pr. stk.)
  • kr 12.827,00(Leveres Pr. stk.)
Fluke Networks, Fibertester Fiber QuickMap Fiberoptisk sæt, Multimode 850nm
  • KabeltypeMultimode
  • UdstyrstypeFiberoptisk sæt
  • Konnektor typeSC
  • Bølgelængder850nm
  • Forstørrelse200
Se lignende produkter i Fibertestere
Sidst søgte
Ofte stillede spørgsmål
Har du brug for hjælp?
Kontakt vores kundeservice på:
3816 9900