Fibertestere

RS Components garanterer, at når vores virksomhedskunder bestiller online, er de sikre på at de får produkter af den højeste kvalitet, som overholder alle sikkerhedsstandarder - vores omdømme er bygget på god kundeservice. Vores udvalg af Fiberoptisk testudstyr komponenter samt Datakabel- og netværks testudstyr og Test- og måleudstyr varer er et af de bedste indenfor branchen. Vi har en super effektiv leveringsservice som sørger for at du får dine Fiberoptisk testudstyr produkter, når du har brug for dem. Vores hjemmeside er hurtig og nem at anvende. Sorter din søgning efter Greenlee, JDSU eller enhver anden Fiberoptisk testudstyr producent, og dine søgeresultater vil blive præsenteret alt efter mærke, producent og lagerstatus- eller alfabetisk. Virksomhedskunder som har åbnet en konto hos os kan drage fordel af dag-til-dag levering på Fiberoptisk testudstyr varer. Vi stiler efter at sikre os at alle vores Fiberoptisk testudstyr produkter er af højeste kvalitet og overholder alle sikkerhedsstandarder så du kan føle dig sikker, når du handler med os. Vi tilbyder en detaljeret teknisk oversigt på alle Datakabel- og netværks testudstyrs produkter, og vi supporterer dig med dygtige teknikere som giver gode råd og information. Husk at hvis du køber ind i store partier og bruger mere end 10.000 kr, kan du nyde godt af vores fleksible priser og rabatter, som kan tilpasses til dit budget. RS Components tilbyder desuden et endnu bredere udvalg af produkter i vores IT, måle-, test- og sikkerhedsudstyr produktsortiment, sideløbende med de mange varianter af elektriske og industrielle produkter der findes i Fiberoptisk testudstyr. For at se det komplette udvalg af IT, måle-, test- og sikkerhedsudstyr produkter, inklusive Test- og måleudstyr og andre Datakabel- og netværks testudstyr komponenter, kan du bare browse igennem vores hjemmeside, anvende søgefunktionen eller kontakte en af vores tekniske rådgivere.

...
Read more Se mindre

Filtre

Viser 21 - 35 af 35 produkter
Resultater pr. side
Beskrivelse Pris Kabeltype Udstyrstype Konnektor type Bølgelængder Opløsning Interfacetype Effektmåling maks. Forstørrelse Drift prøveafstand Batteritype Batteritid Strømforsyning Inkluderer Bredde
Nyhed
RS-varenummer 213-3644
Producentens varenummer55500050
BrandTempo
kr 19.365,05
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
- Fiberoptisk sæt SC 850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1550 nm 0,01 dB - - - - - - - - -
RS-varenummer 196-8357
Producentens varenummerGRP460-02
BrandTempo
kr 4.949,81
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Fiberoptisk Optisk effektmåler - - 0,01 dB - - - - - - - - -
Nyhed
RS-varenummer 213-3625
Producentens varenummer55500029
BrandTempo
kr 10.187,77
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Multimode Fiberoptisk sæt SC 850 nm, 1300 nm 0,01 dB - - - - - - - - -
Nyhed
RS-varenummer 213-3634
Producentens varenummer55500018
BrandTempo
kr 9.177,39
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Single mode Optisk lyskilde - 1310 nm, 1550 nm 0,01 dB - - - - - - - - -
Nyhed
RS-varenummer 213-3637
Producentens varenummer55500021
BrandTempo
kr 17.427,60
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Single mode Optisk lyskilde - 1310 nm, 1550 nm, 1625 nm 0,01 dB - - - - - - - - -
Nyhed
RS-varenummer 213-3631
Producentens varenummer55500023
BrandTempo
kr 3.698,79
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
- Wattmeter SC 850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1490 nm, 1550 nm, 1625 nm 0,01 dB - - - - - - - - -
Nyhed
RS-varenummer 213-3635
Producentens varenummer55500019
BrandTempo
kr 6.489,09
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Multimode Optisk lyskilde - 850 nm, 1300 nm 0,01 dB - - - - - - - - -
Nyhed
RS-varenummer 213-3639
Producentens varenummer55500027
BrandTempo
kr 12.876,07
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Single mode Fiberoptisk sæt SC 1310 nm, 1550 nm 0,01 dB - - - - - - - - -
Nyhed
RS-varenummer 213-3643
Producentens varenummer55500030
BrandTempo
kr 19.735,78
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Single mode Fiberoptisk sæt SC 1310 nm, 1490 nm, 1550 nm 0,01 dB - - - - - - - - -
RS-varenummer 196-8385
Producentens varenummerGOPM-02
BrandTempo
kr 2.172,77
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
- Optisk effektmåler Enkel port 850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1490 nm, 1550 nm, 1625nm 0,01 dB - - - - - - - - -
RS-varenummer 123-6404
Producentens varenummerFTK1375
kr 39.144,00
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Single mode og multimode Fiberinspektionsskop FC-port, LC-stik, LC-port, SC, ST - - - - 200 - NiMH 2 t Batteri, lysnet Ac-adapter/batterioplader, FC-port, fiberprøvespids og display, LC-port, probe-adapterspidser (1,5 mm spidssæt), probe-adapterspidser (SC og universal 2,5 mm patchkabelspids), probe-adapterspidser (ST), blød bæretaske 44mm
Nyhed
RS-varenummer 213-3630
Producentens varenummer55500026
BrandTempo
kr 2.317,47
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
- Wattmeter - 1310 nm, 1490 nm, 1550 nm, 1625 nm 0,01 dB - - - - - - - - -
Nyhed
RS-varenummer 213-3638
Producentens varenummer55500022
BrandTempo
kr 20.394,12
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Single mode Optisk lyskilde - 1310 nm, 1550 nm, 1650 nm 0,01 dB - - - - - - - - -
Nyhed
RS-varenummer 213-3642
Producentens varenummer55500032
BrandTempo
kr 24.091,34
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
Single mode Fiberoptisk sæt SC 1310 nm, 1550 nm, 1650 nm 0,01 dB - - - - - - - - -
Nyhed
RS-varenummer 213-3632
Producentens varenummer55500024
BrandTempo
kr 3.976,91
(Leveres Pr. stk.)
Enheder
- Wattmeter SC 850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1490 nm, 1550 nm, 1625 nm 0,01 dB - - - - - - - - -