Seneste søgninger

    Fluke Networks, Fibertester SimpliFiber Pro Optisk lyskilde, Single mode 1310nm

    RS-varenummer:
    661-9032
    Producentens varenummer:
    SFSINGLEMODESOURCE
    Brand:
    Fluke Networks
    Fluke Networks
    Se alle Fibertestere
    Dette produkt er udgået

    Alternativ

    Dette produkt er ikke tilgængeligt i øjeblikket. Vi anbefaler dette alternativ.

    Fluke Networks, Fibertester FTK2000 Fiberoptisk testsæt, Single mode 1310 nm, 1550 nm
    RS-varenummer
    661-9041

    Pris (Leveres Pr. stk.)

    kr 28.042,00

    (ekskl. moms)

    kr 35.052,50

    (inkl. moms)

    RS-varenummer:
    661-9032
    Producentens varenummer:
    SFSINGLEMODESOURCE
    Brand:
    Fluke Networks

    Tekniske referencer


    Lovgivning og oprindelsesland


    Generel produktinformation

    SimpliFiber Pro optisk lysledertester


    Giver optisk effekt ved 1310 nm. Kilden anvendes sammen med SimpliFiber Pro optisk effektmåler til test af singlemode fiberoptiske kabler.

    Dobbelt 1310/1500 FP laser-emitter
    Fast SC optisk konnektor

    Leveres med

    2 x AA batterier og instruktionsark.

    Egenskaber

    AttributeValue
    KabeltypeSingle mode
    UdstyrstypeOptisk lyskilde
    Konnektor typeFast SC
    Bølgelængder1310nm
    Opløsning0,01 dB
    InterfacetypeUSB
    Effektmåling maks.+10dBm
    BatteritypeAA
    Batteritid30 h
    StrømforsyningBatteri
    InkludererAA-batteri x 2, engelsksproget brugsanvisning
    Længde81mm
    Modelnr. pSimpliFiber Pro
    Højde142mm
    Driftstemperatur min.-10°C
    Driftstemperatur maks.+50°C
    Udgangseffekt min.8dBm
    Vægt278g
    Bredde41mm
    Dette produkt er udgået

    Alternativ

    Dette produkt er ikke tilgængeligt i øjeblikket. Vi anbefaler dette alternativ.

    Fluke Networks, Fibertester FTK2000 Fiberoptisk testsæt, Single mode 1310 nm, 1550 nm
    RS-varenummer
    661-9041

    Pris (Leveres Pr. stk.)

    kr 28.042,00

    (ekskl. moms)

    kr 35.052,50

    (inkl. moms)